SUBCONTRACTING to specjalne targi dla podwykonawców przemysłowych, które odbyły się w dniach 6-9 czerwca 2017 r. razem z największymi w Polsce targami przemysłowymi ITM Polska. Do grona wystawców należały firmy oferujące usługi podwykonawcze, natomiast zwiedzającymi byli producenci poszukujący nowych dostawców. Klaster Obróbki Metali wraz z kilkunastoma firmami i partnerami m.in A+Ceramics zaprezentował tam swoje innowacyjne produkty i usługi.

 

Na wspólnym stoisku, złożonym z czterech „wysp”, w pawilonie nr 7 wystąpił: Klaster Obróbki Metali, Malinex, Darmet, Zakrem, Technology Applied, Roztocze, AC SA, Ferrox, A+ Ceramics, Demex, Agwo Serwis, ALEX, White Hill, Jobimet, Faber, Budrad, Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna, Politechnika Białostocka. Wystawa została rozmieszczona w taki sposób, by należeć do najbardziej widocznych i zaakcentowanych. W zeszłorocznej edycji targów prezentacja Klastra zajmowała 18 metrów kwadratowych. W tym roku było to około 200 metrów. Wyjazd odbywał się przy wsparciu merytorycznym i finansowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego i Miasta Białystok.

 

Klaster Obróbki Metali został partnerem merytorycznym i strategicznym tegorocznych targów. Oznacza to, iż poza specjalnymi warunkami udziału w wydarzeniu i zbiorczej ekspozycji firm Klastra w wyróżniającej się aranżacji i lokalizacji, członkowie mieli możliwość zaprojektowania treści panelu seminariów i warsztatów. - Z tej okazji przygotowany został Speaker’s Corner, poświęcony działaniom i procesom związanym z konsolidacją i wzrostem konkurencyjności polskiej branży podwykonawstwa i kooperacji Klastrowicze mogli wziąć udział w spotkaniach B2B z polskimi i zagranicznymi kooperantami. W strefie Speaker's Corner odbył się cykl fachowych warsztatów, dyskusji oraz seminariów. Poruszone zostały takie zagadnienia, jak np. konsolidacja polskiej branży metalowo-maszynowej, nowe trendy w podwykonawstwie, współpraca nauki i biznesu w praktyce, konkurencyjność polskiego przemysłu czy finansowanie biznesu.

A+ Ceramics ITM Poznań     A+ Ceramics ITM Poznań     3 min

 

Źródło: Strefa biznesu, Poranny.pl
http://www.poranny.pl/strefa-biznesu/wiadomosci/z-regionu/a/silna-reprezentacja-polski-wschodniej-na-targach-w-poznaniu,12149331/